Genel, Uzman Yazıları

Microblading İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış kaş bakımı, genetik özellikler ya da yaşın ilerlemesi gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak kaşlarımızda seyrekleşme ve incelme gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Kaş bakım ürünleri ile kaş bölgesine yoğunluk kazandırmak mümkün olsa da kalıcı bir çözüm için günümüzde microblading yöntemi tercih edilmektedir. 

Yarı kalıcı bir kaş şekillendirme yöntemi olan microblading 3d kıl tekniği, işlem süresinin ortalama 1.5 ila 2 saat arasında olduğu ve sonucunda kaşlarda mükemmel sonuçların elde edildiği popüler bir yöntemdir. 

Microblading Nasıl Yapılır?

3d kıl tekniği olarak da bilinen microblading işlemi yarı kalıcı bir işlem olduğu için ilk olarak uygulamanın yapılacağı kişinin yüz ve kaş yapısına en uygun kaş tasarımının nasıl olacağı üzerinde çalışılır. Microblading kaş tasarımı için altın oran denilen kaş çizimi gerçekleştirilir. Kusursuzluk ölçeği olarak tanımlanan altın oran, sanat ve matematik gibi alanlarda bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği düşünülen sayısal ve geometrik bir oran bağıntısıdır.

Microblading işlemine geçmeden önce renk seçiminin de profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Renk seçiminde kişinin kaş ve saç rengi ile cilt özellikleri dikkate alınmalıdır. Tasarım ve renk seçiminin yapılmasının ardından microblading işlemine geçilir. Kişinin doğal kıl rengiyle uyumlu kaşların tek tek çizilmesi işlemi ortalama 2 saat içinde tamamlanır.

Microblading Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelidir?

Microblading işleminin gerçekleştirilmesinin ardından kaşların uzun süre doğal görünümünü koruyabilmesi için işlem sonrası kaş bakımı önemlidir. Buna bağlı olarak işlemin gerçekleştirildiği profesyonel güzellik bakım merkezinin su, makyaj ve cilt bakım ürünleri ile temas konusunda verdiği direktiflere uymak oldukça önemlidir. Bir süre aşırı buharlı ve uzun duşlardan sakınmak, ayrıca güneşe çıkarken güneş kremi uygulaması yapmak microblading işleminin ardından ilk dönemler için dikkat edilmesi noktalardan birkaçıdır. 

Microblading 3d kıl tekniği işleminin, asimetri oluşan bölgeleri tamamlayarak yapılan sabitleme seansı da bulunmakta olup söz konusu bu ikinci seansın uygulama süresi yarım saat ile 1 saat arasında değişiklik göstermektedir.

İlgili gönderiler