Genel, Uzman Yazıları

Microblading Kalıcılık Süresi

Microblading Kalıcılık Süresi

Yüzümüzdeki ifadeyi, canlılığı ve mimikleri ortaya çıkaran kaşlar dış görünümümüzü önemli ölçüde etkilemektedir. Çok daha anlamlı bakışlara sahip olmak ve çekici bir görünüm kazanmak adına kaşlarımızın bakımına düzenli bir şekilde dikkat etmemiz gerekmektedir. 

Kaşların, yüz yapısına ve yüz şekline göre düzenli bir şekilde alınması; kaşların arasındaki istenmeyen boşlukların kapatılması için kaş kalemi ya da kaş farı gibi makyaj malzemeleri ile sürekli müdahale edilmesi gerekmektedir. Ancak microblading gibi uzun süreli kalıcılık sağlayamayan bu işlemlerin hem bazı zorlukları hem de bazı sakıncıları bulunmaktadır. 

Microblading ile Uzun Süre Kalıcı Kaşlar

Günlük kaş bakımları zaman açısından bizi zorlarken, diğer yandan yanlış müdahale riski de içermektedir. Sadece tek bir kaş telinin bile yanlış alınması kaşların görünümünü ve dolayısıyla yüzümüzdeki ifadeyi olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Microblading işlemi ise işte söz konusu tüm bu sıkıntılardan bizi kurtarmaktadır. Son yılların en trend yarı kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan microblading 3D kıl tekniği ile sadece birkaç saatinizi ayırarak hayalinizdeki kaşlara uzun süre bozulmadan sahip olabilirsiniz. 

Peki, microblading 3d kıl tekniği ile işlem gören kaşların kalıcılığı ne kadar sürmektedir? 

Microblading Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Microblading 3d kıl tekniği, kısa bir tanımlama ile kaşların arasına, doğal kıl rengiyle uyumlu olan kaşların tek tek çizilmesi işlemidir. İşleme geçmeden önce microblading kaş tasarımı aşamasında ortalama 1 saat süreli altın oran çizimi gerçekleşir. Tüm işlemlerin tamamlanmasıyla doğal ve dolgun görünümlü kaşlarınız ortaya çıkar.

Microblading ile ilgili en çok merak edilen konuların başında kalıcılık süresinin ne kadar olduğu gelmektedir. Microblading işleminin her kişideki kalıcılık süresi farklıdır. Bunda kişilerin cilt yapılarının farklılığının yanında microblading işlemi sonrasında bazı noktalara ne kadar dikkat edildiği ve uygulandığı da önemlidir. 

Microblading kalıcılığı ile ilgili ortalama bir zaman dilimi vermek gerekirse bunun 6 ay ila 18 ay aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Kalıcılık süresinin artması için işlemin hijyenik bir ortamda, profesyonel ellerde ve kaliteli malzemelerle yapılıyor olması da önemli noktalardan bazılarıdır.

İlgili gönderiler