Dudak Pigmentasyon / Renklendirme

Dudaklar, yüzdeki en dikkat çekici kısımlardan biridir. Bu nedenle her kadın dolgun, canlı ve sağlıklı görünen dudaklara sahip olmak ister. Belirgin ve düzgün bir dudak hattı, yüzdeki güzelliği muhteşem bir şekilde tamamlayabilir. Ancak dudaklarımız da zaman içerisinde yıpranıp deforme olabilmektedir. Son zamanların en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından dudak pigmentasyonu (dudak renklendirme) ise zamanla güzelliğini kaybeden dudaklara eski güzelliğini kazandırabilir. Dudak Pigmentasyonu işlemi ile dudaklara istenilen renk verilir ve asimetri düzeltilir. Siz de bu işlem ile harika görünen dudaklara sahip olabilirsiniz!

Dudak pigmentasyonu nedir?

Dudak pigmentasyonu; yani kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişinin tercihleri ve ihtiyacı doğrultusunda, dudaklara istenen rengi verebilen bir uygulamadır. Uygulamanın amacı zamanla solan ve doğal rengini kaybeden dudakları daha parlak bir görünüme kavuşturmaktır. Hatta bu sebeple dudak pigmentasyonu işlemi, dudak gençleştirme olarak da anılır. Çünkü uygulamanın ardından daha genç ve güzel dudaklara sahip olursunuz. Alanında deneyimli kalıcı makyaj uzmanınız ile ihtiyaç ve isteklerinizi belirleyerek sizin için en ideal uygulamaya karar verebilir; hayal ettiğiniz dudaklara hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Dudak pigmentasyonu / Dudak renklendirme işlemi nasıl yapılır?

Dudaklarınıza uygulanan pigmentasyon işlemi, kalıcı dudak makyajıdır. Bu uygulama ile dudaklarınızın şeklini belirginleştirebilir, daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İşlem anestezik krem eşliğinde uygulandığı için acı seviyesi düşüktür. Dudak renklendirme uygulaması, günlük makyaj telaşınızı hafifletir. Bu ve benzer avantajlar sebebiyle dudak pigmentasyonu, son zamanların en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri haline gelmiştir.

Dudak renklendirme işlemi yapılırken ilk adım, makyaj uzmanı ile renk skalasından rengi belirlemektir. Bu noktada sizin istekleriniz ve uzmanın görüşleri değerlendirmeli ve birlikte karar verilmelidir. Renk seçildikten sonra dudaklara anestezik krem sürülerek dudağın uyuşması beklenir. Bu sırada kalıcı dudak renklendirme uzmanı size uygun bir tasarım ortaya çıkarır. Tasarım aşaması da bittikten sonra onayınız alınarak seçtiğiniz renk pigmentleri, steril ve kişiye özel kalıcı makyaj iğnesi ile dudağınıza uygulanır. İşlem yaklaşık 90 – 120 dakika kadar sürer ve bu sırada hiçbir acı hissetmezsiniz. Cilt tipine ve bakım önerilerine bağlı olarak dudak renklendirme işleminin kalıcılığı 2- 3 yıl arasında değişiklik gösterebilir.

Şimdi Randevu Alın