Kirpik Laminasyon / Eyelash Lamination

Etkileyici bakışlara sahip olmak ve güçlü bir ifade için kaşlar kadar kirpikler de önemlidir. Güzelliğine önem veren her kadın dolgun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak ister. Son yıllarda kirpik güzelliği konusunda oldukça dikkat çeken gelişmeler olmaktadır. Kirpiklerin güzelliğini ön plana çıkarmak için takma kirpikler, besleyici serumlar gibi farklı uygulamalar vardır. İşte kirpik laminasyonu (eyelash lamination) da bu noktada karşımıza çıkar. Deneyimli bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından kaliteli malzemeler ile yapılan kirpik laminasyonu (eyelash lamination) ile hayal edilen etkileyici bakışlar elde edilebilir. Kirpik laminasyonu ile kirpikler boyanır kirpikler daha dolgun ve kıvrık görünebilir.

Kirpik laminasyonu nedir?

Kirpik laminasyonu, özel bakım malzemeleri ve uygulama teknikleri ile uygulanmaktadır. Uygulamanın amacı kirpiklerde dolgun, kıvrık ve hacimli bir görünüm elde etmektir. İşlem, mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Göz bölgesi oldukça hassas bir bölgedir, bu nedenle kaliteli malzeme kullanımı da uygulama için son derece kritiktir.

Kirpik laminasyonu nasıl yapılır?

Kirpik laminasyon uygulaması sonucunda dolgun ve yoğun görünen kirpikler elde edilmektedir. Bu işlem sırasında keratin ve vitamin destekleri ile kirpiklerin sıklaştırılması; pigment uygulaması ile doğal olarak hacim kazanması sağlanır. Kirpiklerin yukarı doğru kıvrımlı bir görünüme kavuşması içinse göz kapakları üzerine yapıştırılan özel pedler üzerinde tarama ve sabitleme işlemi yapılır. Bu işlem, kirpik perması olarak da adlandırılmaktadır. Kirpik laminasyon uygulaması ile oldukça etkileyici bir kirpik görünümü yakalanabilir.

Kirpik laminasyonu (eyelash lamination), kirpiklerinize yaklaşık 2-3 ay süresince ideal uzunluk, keskin kıvrım ve gözle görülür dolgunluk sağlamaktadır. Bu uygulama 5 adımdan oluşur (1. Kirpiklerin temizlenmesi, protein ile beslenmesi / 2. Kirpiklerin yukarı doğru taranması / 3. Kirpiklerin keratinle doldurulması / 4. Kirpiklere pigment uygulanması / 5. Kirpiklerin vitaminlerle beslenmesi) ve her işlem, özel malzemeler ile sadece kalıcı makyaj uzmanı tarafından uygulanır.

Kirpik laminasyon işleminin ardından yalnızca kirpiklerin 24 saat süresince ıslatılmaması gerekmektedir. Ardından kirpikler kolayca yıkanabilir ve taranabilir. Hızlı sonuç veren bir uygulama olması, özellikle yaz aylarında rimel sürmeye gerek kalmadan etkileyici bakışlara sahip olunmasını sağlaması nedeniyle son dönemlerde sıkça tercih edilmektedir. İşlemin etki süresi boyunca (ortalama 2-3 ay) herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç duyulmaz. Göz hastalıklarına sahip kişilerin kirpik laminasyon uygulaması yaptırmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekmektedir. Aksi takdirde göz sağlığı riske girebilir.

İŞLEMLERDEN KARELER

Şimdi Randevu Alın