Cilt Bakımı / Skin Care

En değerli giysimiz olan cildimize daima iyi bakmak ve gerekli bakımları aksatmadan yaptırmak oldukça önemlidir. Bu sayede yaşımız ilerlese de sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabiliriz. Ayrıca ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek lekelenme ve kırışıklıkların önüne de kolaylıkla geçebiliriz. Cilt sağlığının öneminin farkında olan her insan, her yaşta cildine iyi bakarak sağlığına ve güzelliğine yatırım yapabilir.

Cilt bakımı nedir?

Cilt bakımı (skin care), profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından yapılması gereken, cildin ihtiyaçlarına yönelik derinlemesine bakım işlemidir. Cilt tipine uygun ürünlerle doğru bir şekilde uygulanan cilt bakımı ile akne sorunlarının giderilmesi, leke tedavisi, anti aging, gözeneklerin fazla açılması problemi, pigment farklılıkları, komedon tedavisi gibi birçok cilt problemine karşı etkili sonuçlar elde edilebilir. Bu sayede daha güzel bir cilt görünümü, cildin zamana karşı direnmesi ve daima genç kalması sağlanabilir.

Cilt bakımının amacı yalnızca güzel bir cilt görünümüne sahip olmak değildir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak, aynı zamanda ruh ve beden salığımızı da olumlu yönde etkiler. Sağlıklı görünen bir cilt, çevremizle olan ilişkilerimize, iş yaşamındaki performansımıza ve moralimizin yüksek olmasına da katkı sağlayacaktır. Cildimizin, güzelliğimizin önemli parçası olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak normal işlevini sürdürebilmesi için de uygun ürünlerle bakım yapılması gerekmektedir.

Merkezlerde cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımının önemini yukarıda kısaca açıkladık. Peki cilt bakımı neden merkezlerde yapılmalıdır? Çünkü cildimizin ihtiyaçlarının tespit edilmesi, yapısının anlaşılması ve doğru ürünlerle doğru uygulamanın yapılması; bu konuda uzman olan kişilerin işidir. Ayrıca günümüz koşullarında cildimizin ihtiyaç duyduğu sağlıklı yaşam alışkanlıklarına sahip olmayışımız ve bu ihtiyaçları doğal yollardan elde edemeyişimiz de bir diğer önemli neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu nedenlerle cildimizin ihtiyaçlarını ancak merkezlerde yapılan cihazlar ve ürünlerle eksiksiz bir şekilde karşılayabiliriz.

Kimler cilt bakımı yaptırmalı?

Cildimiz belirli bir yaşa kadar (buna ortalama 28 diyebiliriz) kendini yeniler. Ancak bu yaştan sonra, iyi bir cilde sahip olmak ve cilt sağlığını korumak için ek uygulamalarla cildi beslemek, düzenli olarak bakımını yaptırmak gerekir. Cilt bakımı için geç kalmamanız, gelecekte de iyi ve genç görünen bir cilde sahip olmanız için son derece önemlidir.

Profesyonel cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalı?

Kişinin evde, günlük ve haftalık olarak yapacağı bakımlar da cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Cildin sağlık ve güzellik kazanması için bir diğer önemli adım ise profesyonel cilt bakımıdır. Aylık ve yıllık olarak yapılan profesyonel cilt bakımı ile, cildin alt katmanlarına ulaşılması ve bu sayede cildin ihtiyaçlarının giderilmesi hedeflenir. Bu nedenle hangi yaş ve cilt tipinde olursak olalım hepimizin profesyonel cilt bakımına ihtiyacı vardır.

İŞLEMLERDEN KARELER

Şimdi Randevu Alın