• cesur
  • sanatçı
  • tutkulu
  • cesur
Yükleniyor...

Kalıcı Makyaj Eğitimi Alabileceğiniz Yerler

Post Image

Mikropigmentasyon olarak da bilinen kalıcı makyaj uygulamaları her geçen gün popülerliğini artırmaktadır. Doğal pigmentlerin işlem yapılacak kaş, göz ya da dudak gibi bölgelere cihaz ve aletler yardımıyla yerleştirilme işlemi olan kalıcı makyaj, uzmanlık gerektiren bir makyaj uygulaması olup kalıcı makyaj eğitimi almış makyaj uzmanlarınca yapılmaktadır.

Sağladığı canlı görünüm ve her gün makyaj yapma derdinden kurtardığı için kadınların her geçen gün daha fazla talep göstermesi sonucunda sektörde kalıcı makyaj uzmanı açığı oluşmaya başlamıştır. Makyaj stüdyolarında, güzellik salonlarında, estetik merkezlerinde, hastanelerin güzellik bölümlerinde ve ilgili pek çok kurumda kalıcı makyaj uzmanı aranmakta olup buna bağlı olarak alana ilgi duyan pek çok kişi tarafından kalıcı makyaj eğitimi verilen yerler araştırılmaktadır. 

Peki, kalıcı makyaj okulu ya da güzellik akademisi olarak da anılan eğitim kurumları nerelerdedir? Kalıcı makyaj eğitim sürecinde hangi dersler verilmektedir? Teorik ve pratik uygulamalar hangileridir? 

En İyi Kalıcı Makyaj Eğitimi Veren Kurumlar

Uzman konusunda istihdam açığının fazla olması ve sürekli uzman ihtiyacının bulunması güzellik sektörünü kariyer açısından cazip kılan unsurlardır. Bu nedenle kariyerine yön vermek isteyenler, yaşamında yeni bir sayfa açmak isteyenler ve bu alana ilgi duyup daha fazlasını yapmak isteyenler kalıcı makyaj eğitimi kurslarına katılım göstererek aldıkları sertifika sonucunda çeşitli kurum ve firmalarda çalışma şansını elde edebilirler.

Kalıcı Makyaj Kursu Seçiminde Püf Noktalar

Günümüzde kalıcı makyaj eğitimi veren pek çok kurs mevcuttur. Peki, hangi kalıcı makyaj okulu tercih edilmeli? Güzellik akademisi seçiminde MEB onaylı sertifika, uygulama ağırlıklı eğitim müfredatı, profesyonel kalıcı makyaj uzmanları, hijyenik sınıflar ve kurs sonrası iş desteği gibi unsurları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. 

Kalıcı makyaj okulu arayışında son dönemin en popüler güzellik akademilerinden biri olan Refika Güzellik Merkezi ön plana çıkmaktadır. Merkezde microblading, pudralama, dudak renklendirme, nötrleme, pigmentoloji, cilt analizi, hijyen, altın oran ile çizim teknikleri gibi çeşitli başlıklardan oluşan içerikteki eğitime katılarak MEB onaylı sertifikanızı alabilir ve eğitim sonrasında ürün tedarik, yönlendirme, kariyer gelişimi gibi konularda uzmanlardan destek almaya devam edebilirsiniz.

Önceki
İstanbul’daki Kalıcı Makyaj & Microblading Eğitimi Sağlayan Kurumlar
Sonraki
MEB Onaylı Sertifikalı Kalıcı Makyaj Eğitimlerini Keşfedin
Comments are closed.
Call Now Button