• cesur
  • sanatçı
  • tutkulu
  • cesur
Yükleniyor...

Microblading Kaş Eğitimi Hangi Kurumdan Alınmalıdır?

Post Image

Son dönemin en trend makyaj uygulamalarından biri olan microblading ya da diğer bir deyişle microblading 3D kıl tekniği, microblading kaş eğitimi almış deneyimli makyaj uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Kaşlar, yüzümüzdeki ifadeyi belirlediği ve mimiklerimizi ortaya çıkardığı için microblading, kadınlar arasında en popüler makyaj uygulamalarının başında gelmektedir. Dolayısıyla bu işlemi yapacak kalıcı makyaj eğitimi almış uzman ihtiyacı fazladır. 

Peki, microblading kaş eğitimi hangi kurumdan alınmalıdır? Kalıcı makyaj eğitimi bünyesinde yer alan microblading kaş eğitiminde seçilecek kurumda hangi özellikler aranmalıdır? Kalıcı makyaj eğitim fiyatları nelerdir? İşte tüm sorular hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar ve detaylar…

Microblading Eğitimi Nerelerden Alınır?

Maksimum doğallık sağlama özelliği sayesinde kadınlara hayallerindeki kaşları sunabilen microblading bahsettiğimiz üzere kalıcı makyaj okulu mezunu deneyimli uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Yarı kalıcı bir makyaj uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz microbladingin uzmanı olmak için bir güzellik akademisi sertifikası almak gerekmektedir. 

Günümüzde MEB onaylı sertifika sunan pek çok kalıcı makyaj okulu bulunmaktadır. Bunların içinde Refika Güzellik Merkezi gibi uygulama ağırlıklı eğitim veren ve bünyesinde sektörün deneyimli uzmanlarını ve eğitmenlerini bulunduran kurumları tercih etmek sizin için doru tercih olacaktır. Bu merkezlerde aldığınız kalıcı makyaj eğitimi sonrasında uzmanlık belgenizle pek çok alanda iş bulma ya da kendi işinizi kurma şansınız oluşmaktadır.

Microblading Eğitimi Neleri Kapsamaktadır?

Microblading kaş eğitimi, kalıcı makyaj eğitim sürecinin bir parçası olup MEB onaylı sertifika sunan güzellik akademilerinde alanla ilgili her türlü teorik ve pratik eğitimi alabilirsiniz. Refika Özel Güzellik Kursu gibi akademilerde bu alanla ilgili microblading, teorik bilgiler, cilt analizi, hijyen, hastalıklar, altın oran ile çizim teknikleri, renk bilgisi, microblading atış teknikleri, microblading canlı model uygulaması, müşteri ilişkileri, iletişim yöntemleri, konsültasyon oluşturma, prosedürler, protokoller, işlemi etkileyen faktörler başlıkları altında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir. 

Kalıcı makyaj kursu olarak adlandırılan MEB onaylı, sertifikalı eğitim programlarını başarıyla tamamladığınızda kalıcı makyaj uzmanı unvanıyla güzellik sektöründe çalışmaya ve kariyerinize yeni bir yön vermeye başlayabilirsiniz.

Önceki
MEB Onaylı Microblading & Kalıcı Makyaj Eğitimleri
Sonraki
Kalıcı Makyaj Eğitimi ile Hayatınızı Değiştirin
Comments are closed.
Call Now Button