• cesur
  • sanatçı
  • tutkulu
  • cesur
Yükleniyor...

MEB Onaylı Microblading & Kalıcı Makyaj Eğitimleri

Post Image

Kalıcı makyaj günümüzde çoğu kadın için artık bir ihtiyaç haline gelmiş olup buna bağlı olarak kalıcı makyaj işlemlerine ve kalıcı makyaj eğitimi kurumlarına ilgi giderek artmaktadır. Bir mikro-pigment uygulaması olan kalıcı makyajı kısaca steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemi olarak tanımlayabiliriz. Özellikle her gün makyaj yapma derdini ortadan kaldırması ve çekici bir görünüm sağlaması nedeniyle tercih edilen kalıcı makyaj işlemleri, bu alanda eğitim almış sertifikalı kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Dudak, göz ve kaş gibi bölgelere uygulanabilen kalıcı makyaj uygulamalarına gösterilen ilginin yükselmesi sonucunda bu alana yönelik yeni güzellik salonları açılmakta, mevcut güzellik salonları ve estetik merkezleri ise bünyelerinde kalıcı makyaj uygulaması birimleri açmaktadır. Bunun sonucu olarak kalıcı makyaj eğitimi almış uzmanlara artık daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. 

Kalıcı Makyaj Eğitimlerine Nasıl Ulaşılır?

Yeni trendleri takip eden, güzellik ve makyaj uygulamalarına ilgi duyan ve kariyerini bu yöne çevirmek isteyenler kalıcı makyaj okulu ve güzellik akademilerine giderek buralardaki eğitimlere katılım gösterebilmekte ve eğitimi tamamlayıp kalıcı makyaj uzmanı sertifikasını alabilmektedir. Kalıcı makyaj kursu sonrasında hak edilen sertifikanın MEB onaylı olması oldukça önemlidir. Sertifikanız bu şekilde her kurumda ve her yerde geçerliliğini koruyacaktır.

MEB onaylı microblading eğitimi almak isteyenler de bulunmaktadır. Şunu belirtmemiz gerekir ki; kalıcı makyaj eğitimi müfredatlarına bakıldığında microblading eğitiminin de bu müfredat içinde yer aldığı görülmektedir. Yani kalıcı makyaj okulu sertifikanızı aldığınızda aynı zamanda yetkili bir microblading uzmanı olursunuz.

Günümüzde pek çok güzellik akademisi bulunmakta olup internette kısa bir araştırma yaparak bu akademilere ve detaylarına ulaşabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere seçeceğiniz akademinin mutlaka MEB onaylı olması gerekmektedir.

Microblading ve Kalıcı Makyaj Uzmanlığı

Sürekli gelişen ve yaygınlaşan kalıcı makyaj mesleğinin bir parçası olmak için kalıcı makyaj eğitimi veren güzellik akademilerinin eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz. Refika Özel Güzellik Kursu gibi sektörün önde gelen kurumlarının eğitimlerine katılarak MEB onaylı uzmanlık sertifikanızı alabilir ve hayatınızdaki değişimin kapısını aralayabilirsiniz.

Önceki
Yazıların sonuna geldiniz
Sonraki
Microblading Kaş Eğitimi Hangi Kurumdan Alınmalıdır?
Comments are closed.
Call Now Button