• cesur
  • sanatçı
  • tutkulu
  • cesur
Yükleniyor...

Microblading Nasıl Uygulanır?

Post Image

Yarı kalıcı bir kaş şekillendirme yöntemi olan microblading günümüzde kadınların en favori makyaj uygulamalarının başında gelmektedir. Kendi özel iğneleri ile tamamen manuel sistemle gerçekleştirilen bir makyaj uygulaması olan microbladingde kullanılan iğneler ve pigmentler ile doku altına kıl tekniği formatında atışlar yapılarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Kaş bölgelerinde boşluklar ve dökülmeler olan ya da kaş şeklinden memnun olmayan herkesin yaptırabileceği 3d kıl tekniği, kişinin tamamen kendi kılını taklit ederek kıl efekti verilmesine bağlı olarak oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. İşte bu doğal sonuç microbladingin herkes tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. 

Peki, microblading nasıl uygulanmaktadır? Microblading işleminin aşamaları nelerdir? İşlemi yaptırmaya karar vermeden önce nelere dikkat edilmelidir?

Microblading Aşamaları Nelerdir?

Microblading 3d kıl tekniği ile yalnızca 1 ila 2 saatinizi ayırarak gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, şekilli, doğal ve dolgun kaşlara sahip olma olanağına sahipsiniz. 

Microblading, yazımızın girişinde de kısaca bahsettiğimiz üzere mikro, steril ve tek kullanımlık iğneler ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesi uygulamasıdır. Kullanılan ürünler tamamen organik ve doğal olduğu için yüzde herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez. Kuşkusuz bunun aksi bir durumla karşılaşmamak adına microblading yaptıracağınız yerin kalitesinden, kullanılan malzemelerin orijinalliğinden ve işlemi yapacak olan uzmanın profesyonelliğinden emin olmanız gerekmektedir. 

Microblading Kaş Tasarımı

Microblading işlemine geçmeden önce microblading kaş tasarımı üzerinde çalışılır. Bu aşama oldukça önemli bir aşama olup işlem sonrası ortaya çıkacak kaş şeklinizin ve kaş renginin belirlendiği aşamadır. Bu aşamada uygulamanın gerçekleştirileceği kişinin kaşının alabileceği farklı kombinasyonlarda tasarım ve renk belirlenip kişinin beğenisine sunulur. Bir sonraki aşamaya geçmeden önce iki taraf arasında bu konularda karşılıklı bir mutabakata varılır ve uygulama işlemine geçilir. 

Microblading uygulamasına geçmeden önce kişinin kaş bölgesine uyuşturucu bir krem sürülür. Böylelikle kişi, işlem boyunca herhangi bir acı hissi duymaz. Ardından bu işlem için özel üretilmiş olan tek kullanımlık microblading kalemi kullanılarak kaş bölgesinde gerek duyulan yerlere kıl efekti verilmeye başlanır. İşlemin tamamlanmasının ardından günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Önceki
MEB Onaylı Sertifikalı Kalıcı Makyaj Eğitimlerini Keşfedin
Sonraki
Microblading Uygulamasını Kimler Tercih Edebilir?
Comments are closed.
Call Now Button