• cesur
  • sanatçı
  • tutkulu
  • cesur
Yükleniyor...

Microblading Uygulamasını Kimler Tercih Edebilir?

Post Image

Yüzün ifadesini ve bakışların anlamını etkileyen kaşlar tüm kadınlar için dış görünüm açısından büyük bir öneme sahiptir. Hatta güzelliğin her şeyden önce kaş ve göz güzelliği olduğunu, vücudun başka yerlerinin güzel olmasının önem sırasına göre sonra geldiğini anlatan “kaş ile söz, gerisi söz” gibi bir atasözümüz de mevcut olup bu durumu oldukça iyi yansıtmaktadır. 

Dünya genelinde özellikle son dönemde güzelliğine ve bakımına dikkat eden, kaşlarına değer veren kadınların en çok tercih ettiği yöntem microblading olmaktadır. Yarı kalıcı bir makyaj uygulaması olmasına bağlı olarak 6 ay ila 18 arasında bir kalıcılık sağlaması ve en önemlisi kaşlara doğal bir dolgunluk kazandırma cazibesi microblading 3d kıl tekniği yönteminin günümüzde artık dünyanın hemen her köşesine yayılmış olması sonucunu doğurmuştur. Peki, microblading uygulaması nerelerde yaptırılmaktadır? Bu işlem herkese uygun mudur, kimler microblading yaptırabilir?

Microblading İşlemi Nerede Yaptırılır?

Dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel hazırlanmış tek kullanımlık steril microblading kalemi ile kaş bölgesine tek tek çizgiler çizilerek gerçek kaş görünümü verilmesi olan microblading 3d kıl tekniği ortalama 2 saat süren bir işlemdir. 

Microblading işlemi günümüzde pek çok güzellik merkezinde profesyonel ellerde yaptırılabilmektedir. Ancak microblading yaptırmaya karar veren herkes öncesinde uygulamayı yaptıracağı yere dair araştırma yapmalı ve özellikle bazı hususlara dikkat etmelidir. Uygulamayı yapacak olan kişinin ve kurumun sertifikalarına ve lisanslarına bakmak; microblading kaş tasarımı ve 3d kıl tekniğinin uygulanacağı yerin temiz ve steril olması bunların başlıcalarıdır.

Kimler Microblading Yaptırabilir?

Uygulaması basit ve acısız bir yöntem olan microblading bazı sorunları ve hastalıkları olan kişiler haricinde herkese uygulanabilmektedir. Cilt üzerinde işlem yapılmasını engelleyecek boyutta herhangi önemli bir sağlık sorununa sahip olmayan kişiler; kaşlarının doğal, dolgun ve bakımlı görünmesini isteyenler, kaş dökülmesi ve seyrekleşmesi yaşayanlar; mevcut yüz ifadesinin daha belirgin ve etkileyici olmasını tercih eden bireyler; zaman sorunu yaşayan ve kaş bakımında zorlanan her birey microblading 3d kıl tekniğini üzerinde uygulatabilir. 

Önceki
Microblading Nasıl Uygulanır?
Sonraki
Yazıların sonuna geldiniz
Comments are closed.
Call Now Button